Otázky a odpovědi

Níže najdete odpovědi na otázky často kladené zájemci o koupi bytu v Egyptě. Pokud zde nenajdete odpověď na otázku, která Vás zajímá, neváhejte mě kontaktovat.

Jakým způsobem mohu svůj byt v Egyptě pronajímat?

Je na Vás, pro jakou cestu se rozhodnete. Nejjednodušší je podepsat smlouvu přímo se správcem resortu (obvykle je to dceřiná společnost developera), který byt pronajímá za Vás a dělíte se o výnos většinou v poměru 70:30 někdy 80:20 (větší část výnosu pro Vás). Správce pro vás také zajišťuje služby spojené s pronajímáním, jako úklid, praní prádla, kontrolu a převzetí bytu po ukončení pronájmu. Další možností je pronajímat přes Booking, AirBnB nebo přes zprostředkovatele v Egyptě (cestovní kancelář, realitní makléř), to je ale komplikovanější cesta. V takovém případě si související služby objednáváte u rezortu za dohodnuté ceny. Všechny způsoby lze kombinovat.

Některé rezorty nabízejí také smlouvu s garantovaným výnosem z pronájmu (obvykle kolem 5,5 % ročně). V takovém případě můžete svůj byt sami používat pouze velmi omezeně (obvykle 2 týdny v roce) a nejste oprávněni ho sami pronajímat. Doporučuji spíše uzavírat smlouvy typu 70:30, 80:20, bývá z nich vyšší výnos a byt můžete využívat pro své potřeby bez omezení.

Úspěšnost pronájmu z velké míry závisí na vybavení bytu. Rezorty často nabízejí majitelům balíčky nábytku, které jsou ale ve všech bytech stejné. Z vlastní zkušenosti vím, že je dobré se vybavením odlišit a byt udělat útulný, pohodlný a praktický (samozřejmě s tím pomohu). Správce zájemce o pronájem provádí více byty, když ten Váš bude hezký, zájemce si ho pravděpodobně vybere, protože všechny ostatní si budou podobné a cena pronájmu je stejná za všechny. Když správce uvidí, že se Váš byt pronajímá úspěšně, bude ho přednostně nabízet, aby si zajistil zákazníka.

Služby související s pronajímáním bytu, jako úklid a praní prádla, se objednávají u správce nemovitosti, který vám jejich cenu naúčtuje (pokud pronajímá za vás, jde cena této služby obvykle za správcem). Po ukončení nájmu sjednaného správcem má správce povinnost byt zkontrolovat a vyřešit případná poškození.

Máte otázky k prodeji nemovitostí? Chcete pomoci s odhadem nemovitosti? Nebo Vás trápí financování Vašeho vysněného domova? Kontaktujte mě.

Služby

Odhad nemovitosti

Kontakty