Snímek obrazovky 2020-01-13 v 21.14.36

Al Hambra Waterfall

Bytový komplex Al Hambra Waterfall se staví ve výborné lokalitě na ulici El-Nasr (letištní magistrála) paralelně s populárním bulvárem El Mamsha.  V těsném sousedství jsou další rezidenční projekty Al Hambra 1st Avenue a Princess od stejného developera a hypermarket Careffour. Vzdálenost k moři je přibližně 500 m, projekt je situován ve třetí linii na rozsáhlých pozemcích mezi oběma směrovými proudy magistrály El-Nasr.

Díky tomuto sousedství budou byty v tomto projektu ideální pro městské bydlení v Hurgádě na „dobré adrese“ s vynikající dostupností infrastruktury a služeb. Rozsáhlé nákupní možnosti, restaurace a zábavu najdete jen přes ulici.

Popis projektu

Komplex Al Hambra Waterfall se buduje ve formě několika čtyřpatrových (pětipodlažních) domů (s výtahy) s bazény a zahradami s vodními prvky. Developer plánuje mezi bytovými domy vybudovat příjemné zelené plochy s odpočinkovými zónami a hřišti pro děti. 

Projekt je rozdělen na fáze. V první fázi se staví dva bytové domy, ve kterých budou k dispozici byty typu 1+kk, 2+kk a 3+kk s balkony. Výhled z bytů bude buď na bazén a hory, na město (směrem k projektu Princess, nebo směrem na projekt Al Hambra), nebo na letiště.

Majitelé bytů budou oprávněni používat zahrady a bazén. K tomu projektu nenáleží právo užívání soukromé pláže.

Byty budou majitelům předávány do užívání za dva roky, tedy v první polovině roku 2025.

Popis bytů

V bytových domech jsou ke koupi byty různých velikostí. Je zde mnoho menších bytů typu studio (garsonka 1+kk), byty s typu 2+kk a 3+kk. Všechny byty v přízemí mají terasu s malou soukromou zelenou plochou (zahrádnkou). Všechny byty na vyšších podlažích mají balkon.

 

Byty se prodávají nezařízené (veškerý nábytek, kuchyň a klimatizaci si klient pořizuje sám podle svého vkusu) a je možné je pořídit ve 3 různých provedeních. Mohou být kompletně dokončené, tj. s keramickými podlahami, plně obloženou a osazenou koupelnou a kompletními elektrickými instalacemi. Další možností je byt s hotovými rozvody elektřiny a vody a s omítnutými stěnami (klient si podle svého vkusu dokončí koupelny, podlahy a výmalby). Poslední možností je koupě bytu ve stavu hrubé stavby (tj. v červených cihlách, veškeré instalace si klient dodělá sám).

 

Ceny bytů se liší podle výhledu a velikosti. Dostupnost bytů se mění a jejich ceny rostou s postupem stavby, z tohoto důvodu zde není možné vypsat všechny bytové jednotky na prodej. Na dotaz vám pomohu vhodný byt vybrat.

Cenu bytu lze splatit buď okamžitou platbou (cash), na kterou developer poskytuje 10% slevu ze základní ceny (v inzerátech na portále Remax je uváděna právě tato cena po slevě za plně dokončený byt). Základní cenu (bez 10% slevy) je možné splácet 3 roky bezúročně. V takovém případě při uzavření smlouvy zaplatíte 30 % ceny, při převzetí 20 % ceny a zbývajících 50 % se rozdělí do 36 měsíčních splátek.

Našim klientům nabízíme pomoc se zařízením a vybavením bytu. Před dokončením provedeme zaměření a vypracujeme prostorový návrh bytového zařízení. Klient si poté buď vybere nábytek z katalogu, nebo ho necháme vyrobit na míru podle obrázku nebo návrhu klienta. Zajistíme dodávku spotřebičů, výrobu a instalaci kuchyně na míru a dalšího zařízení. 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: V souladu s egyptským právem se velikost bytu uvádí včetně podílu na společných prostorách projektu. Skutečná podlahová plocha bytů je přibližně o 20 % menší – k dispozici je výkres bytu s rozměry.

Související náklady

Majitelé bytů v projektu Al Hambra Waterfall jsou povinni při převzetí bytu uhradit jednorázovou částku jako zálohu na údržbu společných prostor projektu (výtahy, chodby, bazén, recepce, odpad atd.) odpovídající 8 % ceny bytu. 

 

Tuto částku od všech majitelů bytů uloží developer na spořící účet s vysokým úročením a z úroků financuje údržbu. Každý rok vypracuje auditované vyúčtování hospodaření a poskytne ho majitelům bytů. V případě, že vyjde záporný zůstatek, rozpočítá tuto částku mezi všechny majitele bytů v poměru k velikosti bytové jednotky. Pokud vznikne přeplatek, uloží se na další roky. Generální údržba se provádí jednou za 10 let a podílí se na ní všichni majitelé bytů.

 

Dalším jednorázovým nákladem hrazeným při převzetí bytu je jednorázová platba za užívání společných zařízení projektu – bazénů, vodních prvků, sportovišť, zahrady, grilovacích koutků, relaxačních zařízení (fitness, yoga club atd.). Výše této platby závisí na velikosti bytu – do 50 m2 je to 15.000 EGP, od 50 do 100 m2 je to 20.000 EGP a nad 100 m2 je platba 25.000 EGP.

 

Za spotřebu energií (elektřina a voda) platíte podle skutečné skutečné spotřeby, ceny jsou výrazně nižší než v ČR, měřidla budete vlastnit – při převzetí bytu uhradíte cenu měřidel podle aktuální ceny (nyní je to 10.000 EGP za elektroměr i vodoměr dohromady). Neplatí se tedy žádné pravidelné měsíční platby, energie si předplatíte formou kreditu podle svého uvážení a potom kredit čerpáte a dobíjíte, když se blíží jeho vyčerpání.

 

Kompletní vybavení bytů vás bude stát podle nároků a rozsahu 100.000 – 150.000 Kč u malých garsoniér a 150.000 až 250.000 Kč u 2+kk.